110 bin TL ödüllü Kuveyt Türk Hackathon Başvuruları Açıldı!

0
Kuveyt Türk Hacathon
Kuveyt Türk tarafından üçüncü kez düzenlenen Hackathon Yarışmasında başvurular kabul edilmeye başlandı.

Bu yılki teması “Geleceğin Bankacılığı” olan yarışmaya herkes bireysel veya ekip olarak başvurabiliyor. 3 Nisan 2019’a kadar buradaki adres üzerinden başvuruların alınacağı yarışma, 13-14 Nisan tarihlerinde Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nde gerçekleştirilecek.

Birincilik ödülünün 40 bin TL olduğu yarışmada ilk beşe girenlere toplamda 110 bin TL ödül takdim edilecek. Yarışma FinTech ve bankacılık alanında yeni nesil çözümler sunmak isteyen yazılımcılar, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dâhil olmak üzere herkese açık. 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Şekerpınar’daki Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nde düzenlenecek Hackathon Yarışmasında dereceye girenlere toplam 110 bin TL ödül takdim edilecek. Yarışmanın birincisi 40 bin TL’nin sahibi olacakken, ikinciye 30 bin TL, üçüncüye 20 bin TL, dördüncüye ve beşinciye ise 10’ar bin TL takdim edilecek.
Kuveyt Türk Hacathon Ödüller

Kodlar Kuveyt Türk API’leri ile yazılıyor

Kuveyt Türk Hackathon’da, projeler ilk kez yarışma esnasında üretilecek. Ayrıca projenin daha önce başka bir kurum tarafından düzenlenen herhangi bir organizasyonda sunulmamış olması şartı koşuluyor. Kod yazımında kullanılacak API’ler ise Hackathon’dan kısa bir süre önce yarışmacılara sağlanıyor. Kuveyt Türk, API’lerin kullanımı için takımda en az bir yazılımcının bulunmasını tavsiye ediyor.

Kuveyt Türk, İstanbul dışından Hackathon’a katılmak isteyen yarışmacılar için kişi başı 200 TL’ye kadar yol masraflarını karşılıyor. Bu imkândan faydalanmak için katılımcıların başvurularını yaptıktan sonra Hackathon’a kabul almaları gerekiyor. Ardından buradaki mail adresine ulaşım masrafını talep ettiklerini içeren bir e-posta göndermeleri yeterli oluyor. Geçtiğimiz yıllarda düzenlediği Hackathon yarışmalarında Kuveyt Türk, “Dijital bankacılık” ve “Finansal teknolojiler” konularına odaklanmıştı.

Hackathon Nedir?

Hackathon (Hack günü, hackfest ya da codefest) bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dâhil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla diğer takımlarla rekabet içerisinde bulunduğu bir etkinliktir.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unuymayın. Ayrıca mail üzerinden bizleri düzenlediğiniz etkinliklerden haberdar ederek sitemizde yer verilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için destek@teknokroki.com ve erdinc@teknokroki.com mail adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz