Cybercamp 2019 Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanları Mezun Oldu!

0
Cybercamp 3. Dönem Mezunlarını Verdi

Türkiye’yi bilişim alanındaki saldırılardan koruyacak siber güvenlikçileri yetiştiren Cybercamp  2019 yılında üçüncü dönem mezunlarını verdi. Radisson Blu Tuzla Otel’de gerçekleşen etkinlik, Bilişim İnovasyon Derneği ile Mental HR-Consultancy tarafından Turkcell’in destekleri ile düzenlendi

Bilişim İnovasyon Derneği Başkanı Mehmet Fatih Zeyveli, 3 yılda 104 siber güvenlik uzmanı yetiştirdiklerini ama bu sayının dünyaya göre çok az olduğunu söyledi.

Cybercamp 2019’a yaklaşık 2 bin başvuru yapıldı. Bu başvurular arasından seçilen 24 gencin katıldığı mezuniyet töreninde önemli isimler yer aldı. Törene T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, TÜBİTAK BİLGEM İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Orhan Muratoğlu, Bilişim İnovasyon Derneği Başkanı Mehmet Fatih Zeyveli, ve Mental HR-Consultancy Kıdemli Yöneticisi Tolga İstanbullu katıldı.

Cybercamp Mezuniyet Töreni, 12 gün süresince alanında uzman 22 eğitmen ve 2 mentor takımından 100 saat süreyle eğitim alan 24 gencin sertifika töreni ile sona erdi.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz