Abdullah Gürleroğlu’nun Psikolog Hizmetlerine Yakından Bakış

0
Abdullah Gürleroğlu Psikolog

Yıllardır yapılan haberlerde Türkiye’de psikolog desteği alanların oranı diğer ülkelerin oranlarıyla karşılaştırıldığında çok az çıktığı söylenirdi. Aslında sağlık hizmetleri özellikle de ruh ve sinir sağlığı alanında tam teşekküllü ve uzman kişilere sahip olan Türkiye’de en iyi çözümlere ulaşabilecek kapasitededir. Buna rağmen psikolog desteği alan kişi sayısı maalesef azdı. Bunun en büyük nedenlerinden biri toplumda kalıp haline gelmiş psikolog hizmeti alan kişinin akıl sorunu olduğunun sanılmasıdır. Bu önyargıyı yavaş yavaş kırmaya başlayan Türkiye, pandeminin hayata girmesiyle aslında ne kadar yanlış bir yargılar silsilesine sahip olduğunu görmüş oldu.

Psikolog desteği toplumsal bir zorunluluk olmalıdır. Psikolog desteği alan kişi aciz değildir, aksine farkındalığı yüksek, çözmek istediği problemi bir uzmana danışacak kadar bilinçli biridir. Dolayısıyla en ilkel kalıplardan biri olan psikoloğa gitmenin toplumda farklı karşılanacağı olgusu tamamen kaybolmalıdır.

Pandemi insanları psikoloğa yöneltti

Pandeminin hayat akışını çok keskin bir şekilde değiştirmesi, insanların evlerinde uzun süre kalmaya başlaması en büyük ihtiyacın psikolog olduğunu gözler önüne serdi. Yapılan araştırmalarda ve gözlemlerde insanların uzun karantina sürelerinde anksiyete sorunlarının baş gösterdiği saptanmıştır. 2019 yılının sonlarında başlayan 2020 yılında Türkiye’de görülen Covid-19 korona salgını sonrasında psikolog aralamaları çok fazla artış göstermiştir.

Bursa depresyon aramaları sonucunda en iyi psikologa yönlenmek isteyenlerin sayısı da oldukça artımış bulunuyor. İnsanların çekindiği en büyük etkenlerden biri psikog ile görüşmenin maddi açıdan çok fazla olacağı kanısıdır. Bursa psikolog fiyatları karşılaştırıldığında Abdullah Gürleroğlu’nun seansları öne çıkmaktadır. Bursa FSM caddesinde yer alan danışmanlık ofisinde, ruhsal yönden çektiğiniz sıkıntıları profesyonel olarak çözümleyebilecek psikologtur.

Psikolog Bursa arıyorum diyenlerin tercihinde olumlu bir yönlendirme yapmak gerekirse Abdullah Gürleroğlu, psikolojik destek almanın toplumun tüm kesimlerinde ulaşılabilir olması gerektiğini desteklemektedir. Bu yüzden de uzman klinik psikolog olarak, tam bir profesyonel bakış açısıyla hizmet vermeyi amaçlar.

Uzman klinik psikolog Abdullah Gürleroğlu’nun terapileri sonrasında kaliteli bir yaşama kavuşun

Uzman klinik psikolog Abdullah Gürleroğlu’nun uzmanlık alanları arasında; depresyon, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk, vajinismus, cinsel terapi, evlilik terapisi ve aile danışmanlığı yer alır.

Gürleroğlu, genç yaşının vermiş olduğu meslek heyecanıyla, sorunlara etik ve objektif bakış açısıyla yaklaşarak, yukarıda yer alan tüm sorunlarda en iyi çözümü arar. Bursa Fsm’de bulunan ofisinde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyan uzman klinik psikolog olarak en iyi desteği sizlere sağlamak için çalışır.

Yanlış yönlendirmelere kapılmayın

İnsanların birçoğu kendini mutsuz, yalnız, hareketsiz hissettiği zamanlarda kendine teşhis koymaya çok daha yakındır. İnternet aramaları bunun en büyük belirtisidir. Arama motorlarında gerçekleştirilen aramalarda “mutsuzum depresyonda mıyım”, “çok yalnızım, depreson belirtisi mi”, “kimseyle konuşmak istemiyorum” gibi cümleler aratılırken bununla birlikte bir de “internette depresyondan çıkma yöntemleri”  gibi aramalar mevcuttur. Bu çok yanlış bir davranıştır. İnternet günümüzde her bilgiyi barındırır. Kullanımı faydalıdır ancak her bilginin de doğru olduğunu söylemek mümkün değildir. Burada edindiğiniz bir bilgiyi sağlığınız için yorumlamak çok yanlış bir hareket olacaktır. Yapacağınız en doğru davranış, psikolog Bursa’da görüşmek isterseniz uzmanlık alanına göre birini araştırmak ve onun bilimsel standartlarda uyguladığı yollar çerçevesinde sorununuza çözüm bulmak olacaktır.

Aile içi sorunlarınızı Uzman Klinik Psikolog Gürleroğlu ile çözüme kavuşturun

Kulaktan dolma bilgilerle ilişkilerinizi yönlendirmek yerine, aile içinde iletişimi kuvvetlendirmek için sorunun temeline inin. Temelinden çözülen bir sorun, aile içindeki iletişimi çok daha kuvvetli yapacaktır ve duygu paylaşımını sağlatacaktır. 2020 yılında ençok randevu alınan alanlardan biri de aile danışmanlığı, evlilik terapistliğidir. Çünkü pandemide birçok kesim, kurum evden çalışmaya başlamış, eşler evde daha çok zaman geçirmeye başlamış bu da beraberinde iletişim sorunlarını, daha önce ortaya çıkmamış çıksa da üstü örtülmüş sorunları getirmiştir. Bunun içinde yapmanız gereken uzman klinik psikolog Abdullah Gürleroğlu tarafından gerçekleştirilen aile danışmanlığı, evlilik terapisi, cinsel terapi gibi seçenekleri gündeminize alarak seanslar sonrasında problemlerinizi aşmanız olacak.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz